HP StorageWorks XP20000/XP24000 - Disk Array - XP24000 DKU Power Specifications for 30-Amp, 50 or 60 Hz, Three-Phase; XP20000 DKC Power Specifications for 20-Amp, 50 or 60 Hz, Single-Phase; XP20000 DKU Power Specifications for 30-Amp, 50 or 60 Hz, Single-Phase
HP StorageWorks XP20000/XP24000 - Disk Array
66 pages
Print Icon
To Next Page IconTo Next Page
To Next Page IconTo Next Page
To Previous Page IconTo Previous Page
Loading...
240 VAC
50 Hz
230 VAC
50/60 Hz
220 VAC
50 Hz
208 VAC
60 Hz
200 VAC
50/60 Hz
Parameter
44444
Number of
circuit breakers
Table 13 XP24000 DKU power specifications for 30-amp, 50 or 60 Hz, three-phase
VAC
50 Hz
400
VAC
50 Hz
380
50 Hz
240
50 Hz
230
50/60
Hz
220
50 Hz
208
60 Hz
200
Hz
Parameter
Number of
power cords
30A30A30A30A30A30A30A30A
Recommended
circuit breakers
Table 14 XP20000 DKC power specifications for 20-amp, 50 or 60 Hz, single-phase
240 VAC
50 Hz
230 VAC
220 VAC
50 Hz
208 VAC
60 Hz
200 VAC
power cords
20A20A20A20A20A
Recommended
Table 15 XP20000 DKU power specifications for 30-amp, 50 or 60 Hz, single-phase
240 VAC
50 Hz
230 VAC
220 VAC
50 Hz
208 VAC
60 Hz
200 VAC