Sharp LC-32LE700E - Page 18
Sharp LC-32LE700E
164 pages
Loading...
4 – 7
6. Removing of Support Angle.
32/40 inch models
1. Remove the 6 lock screws (32 inch models) , 16 lock screws (40 inch models) and detach the Support Angle .
2. Remove the 8 hooks (32 inch models), 7 hooks (40 inch models) and detach the LCD Panel Module Unit.
46/52 inch models
3. Remove the 4 lock screws and 8 lock screws and detach the VESA Angle and Support Angle .
4. Remove the 4 hooks (46 inch models), 4 hooks (52 inch models) and detach the LCD Panel Module Unit.