Sony HBD-DZ310 - Schematic Diagram -POWER Section
Sony HBD-DZ310
92 pages
Loading...
HBD-DZ170/DZ171/DZ175/DZ310/DZ510/DZ610/DZ810
(9/9)
MAIN
BOARD
J
M
BOARD
S-AIR CON
CN102
(6/9)
MAIN
I
CN509
CN904
IC B/D
IC B/D
32.7
314(DZ310/DZ510/DZ610/DZ810)
0.4
159(DZ170/DZ171/DZ175)
*1
(E3,E12,E15,SP,EA)
(US,CND,E32)
*2
(DZ170/DZ171/DZ175)
(DZ310/DZ510/DZ610/DZ810)
*3
(DZ170/DZ171/DZ175)
(DZ310/DZ510/DZ610/DZ810)
*4
*5
*6
(EXCEPT E32)
(E32)
*7
*8
*9
*10
DZ810
DZ310/DZ510/DZ610
DZ310/DZ510
DZ610/DZ810
*10*10
DZ170/DZ171
DZ175
*1
315(DZ310/DZ510/DZ610/DZ810)
160(DZ170/DZ171/DZ175)
*2
159(DZ170/DZ171/DZ175)
314(DZ310/DZ510/DZ610/DZ810)
(US,CND)
(E3,E12,SP,E15,EA)
(E32)
(EXCEPT DZ810)
(DZ810)
(EXCEPT DZ810)
DZ310/DZ510
DZ610/DZ810
2.4
*7
C902
310V
TH901
D5SBA60F01
D901
250V
0.01
C920
250V
0.01
C918
PS2561AL1-1-V-W
PC901
35V
2200
C934
0.1
C939
470k
R936
C937
1k
R935
RT1N441M-TP-1
Q943
POWER PROTECT
TP901
TP902
TP903
TP904
TP911
TP908
TP914
TP918
TP912
1k
R967
TP915
TP916
R901
1/2W
0.22
C901
310V
F901
3P
CN901
LIVE
NUTRAL
C903
C972
0.1
C973
LF902
T901
MAIN TRANSFORMER
NC
NC
FH901 FH902
250V
C964
250V