Toa VP-2000VX - 1 Switching off the System Power
Toa VP-2000VX
16 pages
Loading...
2
1. SWITCHING OFF THE SYSTEM POWER
needs to be switched off.
Note
Take care not to stop the AC power supply to the VX-2000DS.
[To switch off the system power]
Step 1. Terminate all current broadcasts to stop system operation.
Step 2. Shift the Setting switch on the VX-2000DS's rear panel to the "AC" position.
disconnecting each unit's AC power cord.
This permits the system power to be switched off without switching over to battery operation if AC
power is supplied to the VX-2000DS.
[To restore the power supply to the system]
The DC power is supplied from these units to the VX-2000DS.
Step 2. Shift the Setting switch on the VX-2000DS rear panel back to the "DC" position.
Step 3. Operate the system normally.
T3.15A L
24V MAX150A
BATTERY POWER IN
DS – SFFUSE
LINK SETTING
DCAC
230V
DC POWER OUT (+) MAX 25A (DC 20V
40V)
PS IN (+) MAX 25A (DC20V
40V)
50/60Hz 240W