TECO JSDAP-100A3 - Confirming with Servo Motors
TECO JSDAP-100A3
255 pages
Loading...
1-2
1-1-2 Confirming with Servo Motors
JSM A P S C 08 A H K B
Encode Spline Grease Seal
No No
K Yes No
O No Yes
A Yes Yes
TECO AC Servo
Product No.
Motor Series:
Series A
Inertia:
S : Super low
L : Low
M : Middle
H : Middle
Rated Speed:
A: 1000 rpm
B: 2000 rpm
C: 3000 rpm
H: 1500 rpm
Encoder:
B : 2500 ppr
H : 8192 ppr
7 : 17 bit
5 : 15 bit (absolute)
Motor ratio power
P5 : 50 W 20 : 2 KW
01 : 100 W 30 : 3 KW
03 : 300 W 44 : 4.4KW
04 : 400 W 55: 5.5 KW
05 : 550 W 75 : 7.5 KW
08 : 750 W 110 : 11 KW
10 : 1 KW 150 : 15 KW
15 : 1.5 KW
AC Input Voltage
A : AC 200V
B : AC 400V