Fire-Lite CMP-2401B - 2.5 Output Circuits
Fire-Lite CMP-2401B
36 pages
Loading...
Output Circuits
22
Document #50907 Rev.A1 12/03/02 P/N 50907:A1
2.5 Output Circuits
DC Power Output Connections
Notification Appliance Circuit
the Fire•Lite Device Compatibility Document for a listing of compatible notification appliances.
TB1
TB2
GND AC TBL BUZ
---
NC NCNO NOCC
REMOTE +24 VDC
RESET
ALARM TROUBLE SIGNAL
OUTPUT
INITIATING
ZONE 1
INITIATING
ZONE 2
FIGURE 2-6:
Auxiliary Power Connection
4-Wire Smoke Detector Power (85 mA)
24 VDC filtered, resettable power for 4-wire
smoke detectors can be obtained from TB1
Terminals 24V Resettable (+) and Ground (-)
2402TERM.CDR
TB1
TB2
REMOTE
GNDACTBLBUZ
---
NC NCNO NOCC
ALARM TROUBLE SIGNAL
OUTPUT
ZONE1
ZONE2
+24 VDC
RESET
FIGURE 2-7:
Notification Appliance Circuit Connections
Polarized Bell
Polarized Horn
Polarized Horn
Note: Notification Appliance
polarities shown in alarm state
Note: Terminal polarity shown in
alarm state
Style Y (Class B) Notification Appliance Circuit (supervised).
3.9 K ohm, ½ watt