Interlogix ATS1201E - Dane Techniczne
Interlogix ATS1201E
48 pages
Loading...
40 / 48 P/N 1070251 (ML) • REV G • ISS 01APR16
Menu DGP
Moduły ATS1201E / ATS1203E / ATS1204E mają własne
menu, gdzie można ustawić tryby pracy i inne
parametry.Dodatkowo, przez menu można podejrzeć aktualne
stany wejść. Zobacz Rysunek 6 z mapą programowania.
Przy stosowaniu oprogramowania na PC, wszystkie parametry
modułu MZD można ustawiać z poziomu aplikacji.
Aby wejść do menu modułu ATS1201E / ATS1203E /
ATS1204E z centrali Advisor Master:
1. Wejdź do menu 4 instalatora centrali (Do urządzeń
wyniesionych.)
2. Naciśnij 1 i podaj adres modułu MZD. Zostanie
wyświetlony typ jako “ATS120x” i wersja programu
modułu.
3. Naciśnij Enter aby przechodzić przez poszczególne
pozycje menu modułu.
ATS1204E z centrali Advisor Advanced:
1. Wejdź do menu Moduły MZD.
2. Wybierz odpowiedni moduł MZD wprowadzając jego
numer, albo wybierając go za pomocą przycisków strzałek
i kursoru.
3. Wejdź do Menu MZD.
Menu 1, Status MZD
To menu podaje różne informacje dotyczące trybu pracy,
zakresu wejść i wyjść modułu, poboru prądu, itp. Aby wejść i
wyjśc z tego menu należy stosować przycisk Enter.
Menu 2, Status wejść
Pokazuje bieżące stany wszystkich włączonych wejść (linii) i
wartości cyfrowe odpowiadające tym stanom. Zakres wejść i
wyjść jest zależny od adresu modułu MZD i użytego trybu
pracy. Może być sprawdzony w tabeli z zakresem numeracji
wejść i wyjść.
Po naciśnięciu Enter zostanie pokazany status wybranego
wejścia. Naciśnięcie Enter przełączy na podgląd następnego
wejścia.
Menu 3, Ustawienia MZD
Menu 3 pozwala na wybór trybu pracy modułu i jego
dodatkowych funkcji. Zmiana wartości następuje poprzez
użycie klawisza Menu.Naciśnięcie Enter pozwala zapamiętać
zmianę.
1. Konfiguracja MZD: w zależności od wybranego trybu
pracy, moduł obsługuje rózne ilości wejść i wyjść. Dostępne sa
następujące wartości:
1 adres MZD: MZD zajmuje jeden adres. W MZD można
mieć maksymalnie 16 wejść i 16 wyjść.
1 adres MZD+ rozszerzenie: MZD zajmuje dwa adresy
MZD (ustawiony w MZD i kolejny).Pozwala na stosowanie
maks.32 wejść i 16 wyjść.Następny adres MZD powinien
pozostac wolny.
2 adresy MZD: MZD zajmuje dwa adresy MZD (ustawiony
w MZD i kolejny).Pozwala na stosowanie maks.32 wejść i
32 wyjść.Urządzenie MZD o kolejnym adresie powinno
być włączone do odpytywania.
2. Obciążenie akumulatora: Gdy wybrane, to przy teście
akumulatora zostanie włączony dodatkowy rezystor o wartości
68 Ω. Wyjście OC numer 8 jest używane do włączania tego
rezystora. Opcja wymagana tylko przez dodatkowe wymagania
normy SKAFOR. Domyślna wartość to: WYŁ.
Uwaga: Zaprogramowana wartość musi się zgadzać z
rezystorem obciążenia akumulatora (Rysunek 4, pozycja 5).
3. Sprawdzenie zasilania: Jeżeli opcja jest ustawiona na
W, to nie jest raportowany błąd zasilania 230V. Domyślna
wartość to ZAŁ.
4. Tryb rozszerzony: Przy stosowaniu czujek z obwodem
wykrywania przesłonięcia (AM) wymagane jest ustawienie
trybu rozszerzonego dla linii. Jest to domyślne ustawienie,
Tryb standardowy jest stosowany tylko w celu zapewnienia
kompatybilności ze starszymi instalacjami.
5. Wyjścia statyczne (OC): kiedy opcja jest włączona, to na
złączu wyjść dostępne są bezpośrednio sygnały 8 wyjść typu
otwarty kolektor. Gdy wybrane są moduły zegarowe
(8/16 wyjść) na złączu są sygnały sterujące do tego modułu.
Domyślne ustawienie to wyjścia statyczne.
Menu 4, Ustawienia domyślne
To menu pozwala przywrócić wszystkie ustawienia domyślne
modułu MZD.
Dodatkowe obciążenie zasilacza
Jeżeli pobór prądu z dodatkowego wyjścia zasilacza (Aux) jest
bardzo mały lub nie jest podłączone żadne obciążenie, MZD
może wygenerować błąd zasilania.Aby rozwiązać problem,
należy sprawdzić:
1. Czy napięcie na wyjściu zasilania Aux wynosi 13.8 V DC
(bez podłączonych urządzeń i akumulatora)
2. Czy pobór prądu wynosi przynajmniej 0.1 A przy
podłączonym akumulatorze. Zobacz też „Menu 1, Status
MZD wyżej.
Jeżeli powyższe warunki nie są spełnione, należy założyć do
czterech rezystorów 1 kΩ (połączonych równolegle) na zaciski
Aux. (zobacz poz. 9 na rys.4).
Dane techniczne
Specyfikacja zasilania sieciowego
Napięcie zasilające (J17 – AC)
230 VAC 10%, 50 Hz 10%
Pobór prądu przy napięciu 230V~
360 mA
Napięcie zasilające płyty głównej
23 VAC typowo
Parametry zasilania
Napięcie zasilacza [1]
Minimum: 9.5 V
Typowo: 13.8 V 0.2 V
Maksymalnie: 14.4 V 0.2 V
Prąd pobierany z zasilacza
2.9 A maks.dla 13.8 V 0.2V
Wyjście dodatkowe (J14) [2]
13.8 V 0.2 V
Zobacz tabelę poboru prądu poniżej
Wyjście zasilania
akumulatorowego (J17 BAT)
13.8 V 0.2 V
Typ i maksymalna pojemność
akumulatora [3]
Kwasowy 2 x 25 Ah 12 V nom.
(BS129)
Pobór prądu przez płytę głów
75 mA dla 13.8 V 0.2 V