Kinco MK043E-20DT - Specification; Display Specification
Kinco MK043E-20DT
55 pages
Loading...
Kinco-MK
User Manual
5
Electrostatic
discharge
±4kV Contact, ±8kV Air. Performance criteria B.
High energy
surge
a.c. main power: 2KV CM, 1KV DM;
d.c. main power: 0.5KV CM, 0.5KV DM;
I/Os and Communication port: 1KVCM.
Performance criteria B.
Fast transient
bursts
main power: 2KV,
5KHz.
I/Os and Communication port:
1KV,
5KHz.
Performance criteria B.
Voltage drops
and
interruptions
a.c. supply: at 50Hz, 0% voltage for 1 period; 40% voltage
for 10 periods; 75% voltage for 20 periods.
Performance criteria A.
Ingress Protection Rating
IP65
1.4 specification
1.4.1 display specification
Type
MK070E-33DT
MK070E-32DX
MK043E-20DT
LCD size
7” TFT
4.3” TFT
Resolution
Color
256K colors
Brightness
250cd/m2
400cd/m2
Back light
LED
Touch panel
4 linesresistor web4H
Life
50000 hours
Processor
700MHz RISC