Intel S1200SPS
147 pages
Loading...
Intel® Server Board S1200SP Family Technical Product Specification
Table 57. Capacitive Loading Conditions
Output
MIN
MAX
Units
+12VSB
20
F
+12V
500
F
12.1.6 Grounding
The output ground of the pins of the power supply provides the output power return path. The output
should be well designed to ensure passing the max allowed Common Mode Noise levels.
This path may be used to carry DC current.
12.1.7 Closed loop stability
and minimum loads as applicable.
12.1.8 Residual Voltage Immunity in Standby Mode
through the system from standby output) up to 500mV. There shall be no additional heat generated, nor
It also should not trip the protection circuits during turn on.
The residual voltage at the power supply outputs for no load condition shall not exceed 100mV when AC
voltage is applied and the PSON# signal is de-asserted.
12.1.9 Common Mode Noise
The Common Mode noise on any output shall not exceed 350mV pk-pk over the frequency band of 10Hz to
20MHz.
1. The measurement shall be made across a 100Ω resistor between each of DC outputs, including ground at