Vatech PHT-30CSS - Page 80
Vatech PHT-30CSS
162 pages
Loading...
5. Installing the Equipment: Wall Mount
70 vatech A9 (Model:PHT-30CSS) Installation Manual
Drilling the Floor
1. Remove the aligning plate.
2. Drill the floor holes (size: 10.5 x 30 mm) by using the concrete hammer drill.
3. Remove the debris and clean the holes with the dust pump.
4. Put the anchor bolts into the holes and attach them with the hammer. Verify that
the anchors are secured.
Required Tool Hammer Drill L = 200 mm (7.9”)