GRAPHTEC FC8600-160 - When the Media Width Is 100 to 160 Mm; When the Media Width Is 160 to 540 MM or Exceeds 540 MM
GRAPHTEC FC8600-160
283 pages
Loading...
3
Position the media and the push rollers to correspond with the
width of the media.
When the Media Width is 100 to 160mm
Supplement
The media must be at least 125 mm in length.
The media must always be positioned over the
media sensor.
See "Aligning the Push Rollers"
P.2-13
about the position of the push rollers.
See "Standby the Push Roller"
P.2-13
about
the standby position.
l
l
Position the two right-hand push rollers so that they are above the long grit
roller at the right edge of the plotter when the plotter is viewed from the front.
Position the media so that its left edge is aligned with the left edge of the grit
roller, and then position the push rollers over both edges. Move any push
rollers that are not used to the standby position.
Media
Push roller
Grit roller
Media
sensor
Origin point
When the Media Width is 160 to 540 mm or Exceeds 540 mm