Intel S1200SPL - Server Board Power Distribution; DC Output Specification
Intel S1200SPL
147 pages
Loading...
Intel® Server Board S1200SP Family Technical Product Specification
8.5.8 SAS/ROC Module Connector
module). The SAS/ROC module can be installed to the server board as shown below.
Figure 22. Installing Intel
®
Integrated RAID Module
The following table details the pin-out definition of the SAS/ROC module connector.
Table 46. I/O Module Connector Pin-out (J4J1)
Pin
IO
Signal Name
Pin
IO
Signal Name
79
PWR
3.3V
80
PWR
12V
77
3.3V
78
12V
75
3.3V
76
12V
73
3.3V
74
12V
71
NC
RSVD_SE
72
I
FRU/TEMP ADDR [0]
69
GND
GND
70
5V STBY
67
NC
RSVD_DP
68
I
FM_SAS_MODULE_EN_N
65
RSVD_DN
66
3.3V STBY