ST STEVAL-WBC2TX50
84 pages
Print Icon
To Next Page IconTo Next Page
To Next Page IconTo Next Page
To Previous Page IconTo Previous Page
Loading...
Figure 32. STEVAL-WBC2TX50 circuit schematic (4 of 6)
GND POWER
COIL POWER TANK
DCDC SHORT
R413
10 K
L400
1uH
R403 0 R
R408
0.010R 0.1% 1W
R404
0 R
C400
X7R
50V
100NF
G
S
D
5
Q400
STL20N6F7
R400
0 R
R401
NP
G
S
D
5
Q401
STL20N6F7
R415
10 K
R412
R414
Q403
R407 0 R
Q402
C406
NP
C412
X7R
50V
5.6NF
R405
C416
C0G
50V
1
TP401
WIRE_S OLDER
1
TP400
WIRE_S OLDER
C407
C0G
100V
100NF
R410
30 K
Q404
STL42P 6LLF6
60V_0.023R_42A_P-Cha nne l
Q405
PDTC114EU,135
R411 30 K
C415
100V
5.6NF
C401
50V
10UF
C402
50V
10UF
C410
50V
10UF
C404
50V
10UF
C403
50V
100NF
C411
50V
10UF
C405
50V
10UF
D400
10V
Q406
STL6N3LLH6
30V_0.021R_6A_N-Cha nne l
C408
100V
100NF
C409
100V
100NF
C432
50V
100NF
R402
C414
R406
C413
C417
50V
100NF
VDCDC
GD_HS3
GD_LS 3GD_LS 2
GD_HS2
BRIDGE_IS NS _P
SW_HS 2 SW_HS 3
BRIDGE_IS NS _N
VBRIDGE
RING_NODE
DCDC_S HORT
VIN
QF_DRIVER
QF_S HORT
Figure 33. STEVAL-WBC2TX50 circuit schematic (5 of 6)
FAN CONTROL
powe r s upply for FAN
R507
C504
16 V
10 UF
R506
47 K
R505 10 K
Q500
LMBT22 22 AWT1G
R509
D500
5V
C505
50 V
1NF
F5 00
R508
1 K
OUT
2
SYNCH
3
EN
4
COMP
FB
6
FS W
7
GND
8
VCC
9
GND
U500
L798 6ATR
C500
16 V
10 UF
X5R
C502
50 V
10 0NF
R504
4.7 K
1%
R500
57 6 R
1%
R503
16 0 R
R502
51 0 R
C503
X7R 50V
22 0P F
C506
X7R 16V
82 NF
C507
50 V
8.2 NF
C508
16 V
10 NF
R510
08 05
D501
LMBR2 40 ET1 G
L500
10 uH
R501
38 .3 K
1%