ST STEVAL-WBC2TX50 - Bill of Materials (BOM); Table 14. STEVAL-WBC2 TX50 BOM
ST STEVAL-WBC2TX50
84 pages
Print Icon
To Next Page IconTo Next Page
To Next Page IconTo Next Page
To Previous Page IconTo Previous Page
Loading...
6.2 Bill of materials (BOM)
Table 14. STEVAL-WBC2TX50 BOM
Item Qty Ref. Value Package Description Manuf. Part number
C100,
C203,
C241,
C242,
C243,
C302,
C309
100 nF 0402
CAPACITOR SMD 0402 100nF
50V X7R 10%
Wurth 885012205086
2 18
C101,
C102,
C103,
C300,
C301,
C304,
C305,
C306,
C307,
C317,
C318,
C319,
C401,
C402,
C404,
C405,
C410,
C411
10 µF 1206
CAPACITOR SMD 1206 10uF 50V
X7R 10% Derating
TDK C3216X7R1H106KT0A0E
3 1 C106 33 nF 0603
CAPACITOR SMD 0603 33nF 50V
X7R 10%
Wurth 885012206092
4 2
C201,
C235
4.7 µF 0402
CAPACITOR SMD 0402 4.7UF
6.3V X5R 20%
5 1 C202 470 nF 0402
CAPACITOR SMD 0402 470nF
35V X5R 20%
KEMET C1005X5R1V474M050BC
6 5
C204,
C206,
C229,
C500,
C504
10 µF 0603
CAPACITOR SMD 0603 10UF 16V
X7R 20%
7 8
C207,
C215,
C217,
C218,
C223,
C224,
C230,
C236
100 nF 0402
CAPACITOR SMD 0402 100nF
25V X7R 10%
8 3
C208,
C310,
C505
1 nF 0402
CAPACITOR SMD 0402 1nF 50V
C0G 5%
9 6
C210,
C400,
C403,
C432,
C433,
C502
100 nF 0603
CAPACITOR SMD 0603 100nF
50V X7R 10%
10 3
C211,
C212,
C213
330 nF 0603
CAPACITOR SMD 0603 330nF
50V X7R 10%
11 6
C214,
C216,
C225,
C227,
C314,
C315
10 nF 0402
CAPACITOR SMD 0402 10nF 50V
X7R 10%