TECO JSDG2S-100A3-E - Servo Motor Model Verification
TECO JSDG2S-100A3-E
718 pages
Loading...
1-5
1-1-2 Servo Motor Model Verification
Motor Rated
Rotational Speed:
A: 1000 rpm
B: 2000 rpm
C: 3000 rpm
H: 1500 rpm
Encoder Specifications:
7: 17 bit (incremental)
3: 23 bit (incremental)
5: 15 bit (absolute type)
A: 17 bit (absolute type)
W: 23 bit (absolute type)
Optical encoder
specifications:
B: 2500ppr
H: 8192ppr
AC Input Voltage:
A: AC 200V
B: AC 400V
Mechanical Brake:
: No Brake
B: With
Mechanical Brake
Motor Rated Power:
P5: 50 W 15: 1.5 kW
01: 100 W 18: 1.8 kW
03: 300 W 20: 2.0 kW
04: 400 W 29: 2.9 kW
05: 550 W 30: 3.0 kW
08: 750 W 44: 4.4 kW
09: 850 W 55: 5.5 kW
10: 1.0 kW 75: 7.5 kW
13: 1.3 kW 110: 11.0 kW
13: 1.3 kW 150: 15.0 kW