TECO JSDG2S-100A3-E - Page 68
TECO JSDG2S-100A3-E
718 pages
Loading...
2-29
(f) Analog output interface circuit (
IO6
Maximum drive current of analog output is 5mA; please select a measuring device with larger
impedance.
Analog output interface circuit
(g) Absolute position encoder battery interface circuit (
IO7
If the battery is already installed in the encoder or on encoder wire, please DO NOT make
this circuit connected.
Battery Specification
Labeled Capacity: 2400mAh
• Labeled Voltage: 3.6V
• Operating Temperature Range: -40~85ºC
Maximum Continuous Discharge Current: 100 mA
Absolute position encoder battery interface circuit
v
29 AG
30 MON1
31 MON2
Output ±10V
Max. 5mA