TECO JSDG2S-100A3-E - Page 67
TECO JSDG2S-100A3-E
718 pages
Loading...
2-28
(d) Dividing Output Interface Circuit
(IO4)
For the Dividing Output Interface Circuit of Line Drive Input Method, please connect the
terminal resistor (R=200-330) to the Line Receiver Input terminal.
Dividing Output Interface Circuit
(Line Driver)
(e) Analog Input Interface Circuit (
IO5
Because of the internal power supply of the driver sometimes it will carry a ripple, therefore,
use an external power supply as much as possible. When the polarity of the external power supply is
reversed, will cause damage to the driver. The maximum external power supply voltage (Vc) shall be
12V or less, the terminal input voltage shall not exceed 10V, excessive input voltage will cause
damage to the driver. When using the driver's internal power supply, select the resistor R with a
maximum current of 10 mA or less (it is recommended R is 3K or higher).
SIC Input Impedance: 20K
TIC Input Impedance: 20K
Analog Input Interface Circuit
AG 28
SIC 26
TIC 27
10k
10V
10V