Sony STR-DA5000ES - Schematic Diagram - AUDIO Board (4;4)
Sony STR-DA5000ES
170 pages
Loading...
STR-DA5000ES
3535
6-17. SCHEMATIC DIAGRAM – AUDIO Board (4/4) – • See page 78 for IC Block Diagrams.
C342 R345
C341
R343
R341
R342
R328
C344C343
IC231
IC311
IC327
R329
C328
C327
R340 C329
C326
IC313
IC322
IC321
R344
CNP617
C221
C112
C212
C121R122R124C122
R123 R121
R125
C222
R224 R222
R147
R217R117
R225
R221R223
R227
C142
R148
C162
C262
C182
R267R187R167
R188
R248
C242
R247
C282R287R288
CNP619
CNP618
IC312
C128
C228
R226
R235
R168
C227 R236
R234
R233
R232
R231
R230
R229
R228
C226
R128
R129
R130
R131
R132
R133
R134
R135
C126
C127 R136
R268
R126
R405
R505
R406
R506
R407
R507C507
C407
C506
C406
C505
C405
J604
R403
R503
R404
R504C504
C404
C503
C403
C502
C402
C501
C401
J602
R401
R501
R402
R502
J603
IC131
R127
R327
R326
IC341
C601
IC326
C603
C604
C602
J601
100p
0
NJM4580E-D
NJM4580E-D
33
100p
33
9P
22 50V
22 50V
22 50V
22
50V
27k10k22
50V
10k 10k
47k
22
50V
10k 27k
47k
47k47k
10k10k
10k
50V
22 50V
22 50V
50V
47k47k47k
50V
22 50V47k47k
4P
7P
22 50V
22 50V
10k
50V
15k
15k
18k
27k
39k
50V
39k
27k
18k
50V
50V
1k
1k
1k100p
6P
1k100p
2P
2P
TC9274N-016
TC9274N-016
4P
R
-C
H
(2C
H
L
-C
(2C
A.G
N
D
L
AT-FU
N
D
A
TA
LK
LA
T
.M
IX
M
U
LTI G
2.5V
A+5
V
-10
V
10V
TU
N-R.C
TU
N-L.CH
CC9
CC10
CC11
CC12
CC13
CC14
1
2
3
4
5
CC
6
C7
C8
9
10
11
12
13
1
CC4
CC3
CC1
CC2
CC8
CC7
CC6
CC5
S
S
A
T
K
G
(CHASSIS)
(CHASSIS)
O
IN
IN
2
O
U
B
R
B
W
W
(4/4)
TU-L
TU-R
AL
AR
AMPAMP
VEE
VCC VCC
VEE
VCC
VCC
BUFFER
BUFFER
MIX
MIX
SW
SBL
SBR
GND
2.5V
-10V
+10V
+5V