Sony STR-DA5000ES - Schematic Diagram - DIGITAL Board (7;9)
Sony STR-DA5000ES
170 pages
Loading...
STR-DA5000ES
4545
6-26. SCHEMATIC DIAGRAM – DIGITAL Board (7/9) – • See page 78 for IC Block Diagrams.
R2570
R2565
FB2502
C2529
C2501
C2464 C2461C2463
R2503R2500
R
2526
R
CN2801
JW2011
JW2012
IC2462
IC2461
CN2802
FB2461
100
10k
100
100k
0.1
47100k
10k
11P
TC74HC595AF
TC74HC595AF
TC74AC541FT
TC74AC541FT
2P
UPC2933HF
100p
470
16V
100p
470
16V
35P
10
50V
16V
47
TC7W241FU
L1
L2
L3
L4
L5
L6
L7
L8
L0
M
1
M
2
3
4
5
6
7
DO1
DO2
DO3
DO4
BCKO
LRCKO
64FS
MCK
FS
ANALOG +5V
DSDSBL
DSDSBR
DSDSR
DSDSL
DSDW
DSDC
DSDR
DSDL
TUN+10V
TUN+3.3V
TUN GND
DIR CLKSW
A/D GND
DSD GND
D-GND
D-GND
D+3.3V
D+5V
COM1-CLK
COM1-DATA
K1
K2
K3
K4
K5
L20
L21
L22
L23
L24
L25
L26
L27
L20
L21
L22
L23
L24
L25
L26
L27
L28
L29
L30
L31
L32
L33
L34
L35
L28
L29
L30
L31
L32
L33
L34
L35
L36
L37
L38
L39
L40
L41
L42
L36
L37
L38
L39
L40
L41
L42
L43
L44
L43
L44
J1
J2
J3
J4
I2
I1
H4
H5
H4
I3
G1
G2
G3
H3
H2
H1
MCK
64FS
BCK
LRCK
DO1
DO2
DO3
DO4
DSDL
DSDR
DSDSL
DSDSR
DSDC
DSDW
DSDSBL
DSDSBR
U-MAIN
RESET
MUTE
VOL-LAT
H.P-SW
D.MIX-LAT
U-SUB1
U-SUB2
FUNC-LAT
2ND-RY
3RD-RY
ANALOG-GND
A+5V
D+3.3V
AUCOM-DATA
AUCOM-CLK
PREVOL-LAT
DAC-LAT
AUCOM-DATA(COM2)
AUCOM-CLK(COM2)
DAC-RST
DAC-DATAOUT(U-IN)
PREOUT-RY
FSSEL
512SEL
NC
SFCF2
SFCF1
QB
QC
QD
QE
QF
QG
QH
GND
VCC
QA
S-IN
LAT
CLK
OE
RST
S-OUT
QB
QC
QD
QE
QF
QG
QH
GND
VCC
QA
S-IN
LAT
CLK
OE
RST
S-OUT
A1
A2
A3
A4
A5
A6
A7
A8
Y1
Y2
Y3
Y4
Y5
Y6
Y7
Y8
G2
G1
A1
A2
A3
A4
A5
A6
A7
A8
Y1
Y2
Y3
Y4
Y5
Y6
Y7
Y8
G VCC
G
(7/9)
AU GND
AU GND
BUFFER
BUFFER
DATA DECODER
DATA DECODER
IO
G
+3.3V REGULATOR
(AEP)
A+10V