Sony STR-DA5000ES - Schematic Diagram - REG Section (2;2)
Sony STR-DA5000ES
170 pages
Loading...
STR-DA5000ES
7777
6-58. SCHEMATIC DIAGRAM – REG Section (2/2) – • See page 78 for IC Block Diagrams.
R934
R937
R938
R939
R940
R
952
R953
R949
R956
CN913
C929
C951
C984
C976
Q959
IC940
R951
CN919
IC941
R
943
R942
R941
R936
R935
R933
R950
948
R947
946
945
R1002
R1001
C945
C944
C943
C942
FB933
D935
R954 R955
C941
FB934
IC931
FB931
C930
C931
C939
C940
IC2801
FB932
C933
C934
C935
C937
C936C938
C983
R999
C981
C997
R967 R975
C967
R983
C975R1026 C991 R991
C999
C965
R965 R973 R981
C989 R989
R997
C973
R974 R982
R990
C998
R996
C996
R988
C988C972R1023
C964
R964 R972
C980
R980R998
C982
R966
C966
R1025 C974
R993
C977
C985
R977
R969
R961
C969
C961
C995
R987C987
C979R979
R971R963
C971R1022
C963
R995
R992
R984
R994
R986
R978
C962
R1021 C970
R962 R970
C978
C994
R960
C968
R968 R976
C992
C960
IC937 IC936
IC934IC935
R985
CN912
JW903
E901
CN917
CN914
C993
C990
C949
C950
C947
C948
C986
R944
CN911
100
1k
6P
100 16V
100
16V
470p
680p
2SC2712
74VHC541FT
2P
74VHC541FT
16V
0.1
16V
2.2k
1SS184
220 10
50V
DSD1751
220
16V
0.1
10V
DSD1608
220
16V
50V
10V
10
50V
680p
10k
33
16V
2.7k 6.8k
33
16V
15k
1500p100k 470p 10k
16V
100k
16V
2.7k 6.8k 15k
470p 10k
10k
1500p
6.8k 15k
16V
16V
470p1500p100k
16V
2.7k 6.8k
15k10k
2.7k
16V
100k 1500p
470p
15k
6.8k
2.7k
1500p
33 16V
100k
16V
10k470p
680p15k
6.8k2.7k
1500p100k
16V
16V
100k 1500p
16V
6.8k 15k
NJM4580E-DNJM4580E-D
4P
2P
14P
33 16V
16V
50V
25P
QM1
QM2
MDI
MDI
MS
MS
MC
MC
MDO
MDO
QQ1
QQ2
QQ3
QQ4
QQ5
QQ6
QQ7
QQ8
QQ9
QQ10
QQ11
QQ12
QQ1
QQ2
QQ3
QQ4
QQ5
QQ6
QQ7
QQ8
QQ9
QQ10
QQ11
QQ12
QQ13
QQ14
QQ13
QQ14
QZ1
QZ2
QZ3
QZ4
QZ5
QZ6
QZ7
QZ8
QZ9
QZ10
QZ11
QZ12
QZ13
QZ14
QZ15
QZ16
QZ1
QZ2
QZ3
QZ4
QZ5
QZ6
QZ7
QZ8
QZ9
QZ10
QZ11
QZ12
QZ13
QZ14
QZ15
QZ16
QF1
QF2
QF3
QF4
QF5
QF6
QF7
QF1
QF3
QD1
QD2
QD3
QD4
QD5
QD6
QD7
QD8
QD1
QD2
QD5
QD6
QF7
QF6
QF5
QD3
QD4
QD7
QD8
QF2
QF4
M
CK
64FS
B
CK
L
C
K
D
S
D
L
S
SD
SL
SR
SD
C
W
BL
BR
-G
N
+3.3V
A
U
O
M
A
TA
AU
O
-CLK
P
EVO
L-LAT
AC
-LAT
1(LR
3
(CW
DO
2(S
LS
4(S
B
LSBR
P
EO
U
T-R
Y
C-D
ATA
T(U
OM
-IN
ST
PREOUT-RY
AGND
PRE-L
PRE-R
PRE-C
PRE-SW
AGND
PRE-SL
PRE-SR
PRE-SBL
PRE-SBR
AUCOM-DATA
AUCOM-CLK
PREVOL-LAT
(2/2)
(US,CND)
N
,CN
(EXCEPT US,CND)
PCM/DSD D/A
CONVERTER
D/A CONVERTER
BUFFER
BUFFER
VCC
VEE
LOW-PASS FILTER
33 63V
33 16V
(EXCEPT US,CND)
(US,CND)
C960,992
VCC
VEE
LOW-PASS FILTER LOW-PASS FILTER
LOW-PASS FILTER
R985
A+5V
AUGND
(CHASSIS)
GND
GND
,CN
(FOR ADJUSTMENT)
A-10V
A+10V