Hypertherm MAXPRO200 - Gouging techniques
Hypertherm MAXPRO200
105 pages
Loading...
MAXPRO200 Instruction Manual 807700 Revision 1 79
Operation
Choosing a cutting process
1 amp at a time. Turning the knob fast lets you jump quickly to the next process current (50A, 130A, and 200A).