Hypertherm MAXPRO200 - Inspect consumables
Hypertherm MAXPRO200
105 pages
Loading...
MAXPRO200 Instruction Manual 807700 Revision 1 87
Operation
Hand held cutting and gouging consumable selection
handheld torches as long as you use the following consumables for each process.
Note: consumable part numbers listed above each cut chart are specific to mechanized torches.
Mild steel
50 A
Air Plasma
Air Shield
50 A
O Plasma
Air Shield
130 A
Air Plasma
130 A
O Plasma
200 A
200 A
200 A Gouging
200 A Gouging