TECO JSDG2S-75B-E - Servo Driver Model Verification
TECO JSDG2S-75B-E
718 pages
Loading...
1-3
1-1-1 Servo Driver Model Verification
Output Power List by Servo Model
200V Class 400V Class
10A: 100W 75A3: 3.0kW 10B: 750W 75B: 5.5kW
15A: 400W 100A3: 4.4kW 15B: 1.0kW 100B: 7.5kW
20A: 750W 150A3: 5.5kW 25B: 2.0kW 150B: 15.0kW
30A: 1.0kW 200A3: 7.5kW 35B: 3.0kW 200B: 22.0kW
50A3: 2.0kW 300A3: 15.0kW 50B: 4.4kW
TECO AC Servo
Driver Product Number
Driver Series:
G2: G2 Series
G2S: G2S Series
Driver Model
Optional model
(communications)
L:Standard model
□:CANopen
E:EtherCAT
AC Input Voltage:
A: AC 200V Single-
phase/Three-phase
A3: AC 200V Three-phase
B: AC 400V Three-phase