Yamaha FJR1300A - General Specifications
Yamaha FJR1300A
586 pages
Loading...
GENERAL SPECIFICATIONS
2-1
EAS20280
GENERAL SPECIFICATIONS
Model
Model 3P61 (Europe except (B) and (F)) (ZA)
3P62 (B) (F)
3P63 (AUS)
Dimensions
Overall length 2230 mm (87.8 in)
Overall width 750 mm (29.5 in)
Overall height 1450 mm (57.1 in)
Seat height 800 mm (31.5 in)
Wheelbase 1545 mm (60.8 in)
Ground clearance 130 mm (5.12 in)
Minimum turning radius 3100 mm (122.0 in)