Yamaha FJR1300A - Page 63
Yamaha FJR1300A
586 pages
Loading...
ELECTRICAL SPECIFICATIONS
2-14
Starting circuit cut-off relay
Model/manufacturer G8R-30Y-V3/OMRON
Coil resistance 180.0
Headlight relay
Coil resistance 96.0
Radiator fan
Model/manufacturer 3P6/DENSO
Running rpm 4250 r/min
Fan motor relay
Coil resistance 96.0
Thermo unit
Model/manufacturer 25978/MITSUBISHI
Resistance at 80°C 290.0390.0
Fuses
Main fuse 50.0 A
Headlight fuse 25.0 A
Signaling system fuse 15.0 A
Ignition fuse 10.0 A
Radiator fan fuse 15.0 A × 2
Auxiliary DC jack fuse 3.0 A
Hazard fuse 10.0 A
Fuel injection system fuse 15.0 A
ABS motor fuse 30.0 A
ABS control unit fuse 10.0 A
Backup fuse 10.0 A
Reserve fuse 30.0 A
Reserve fuse 25.0 A
Reserve fuse 15.0 A
Reserve fuse 10.0 A
Reserve fuse 3.0 A